נומרולוגיה – מושגי יסוד

מה זה "שביל גורל"? איך יודעים מהי השאיפה לפי הנומרולוגיה? ומה אלה פסגות ואתגרים? הנה כל מה שצריך לדעת כדי להתחיל להבין נומרולוגיה קבלית מהי.

שביל גורל

"שביל גורל", "נתיב גורל", "מספר גורל" או "מספר הדרך" הם כולם כינויים בשיטת הנומרולוגיה הקבלית למספר המתקבל מחיבור וצמצום כל ספרות תאריך הלידה שלנו. על פי נומרולוגיה קבלית, שביל הגורל הוא הדרך הייחודית שנועדנו לבצע בעולם. הוא מרמז גם על תכונות שקיימות בנו, וגם על הזדמנויות ואתגרים שבהם ניתקל בדרכנו על מנת לשכלל את היכולות שלנו. קיימים 9 נתיבי גורל – מ-1 עד 9- ולכל אחד מהם דרך ותכונות שונות. למשל – אנשים עם שביל גורל 1 הם מנהיגים, רציונאליים, עצמאיים, רואים קדימה, מובילי דעה, לעיתים אגוצנטריים, חייבים לבלוט וזקוקים שידברו איתם בעובדות ונתונים, בעוד אנשים ששביל הגורל שלהם הוא 2 ניחנים בטקט, בהכלה רגשית, ברכות וביכולת להיות הכוח המניע אך שאינו בולט כלפי חוץ (ובקיצור "מספרי 2" בארגונים), אך גם עלולים להיקלע לסערות רגשיות ול"אפס אנד דאונס".
לכל אחד מנתיבי הגורל יש סביבה שבה הוא יכול למצות היטב את כישוריו: כך, למשל, אנשים ששביל הגורל שלהם 2 מתאימים למקצועות כמו טיפול בילדים, דיפלומטיה וארגונים שלקוחותיהם נשים, בעוד אנשים ששביל הגורל שלהם 8 מוצאים את עצמם נינוחים בסביבות כמו כוחות הביטחון, רשויות ציבוריות ועולם המשפט.
בנוסף, שביל הגורל קובע את השיעורים שנקבל כדי לממש את ייעודנו: כך, מספרי 4 יצטרכו ללמוד להתמודד עם הביקורת הפנימית והחיצונית, אנשי 7 ייתקלו בשיעורים הקשורים להתמודדות רוחנית וטיפולית ואילו אנשי 1 ייתקלו באתגרים שילמדו אותם הנהגה ועצמאות.

איך מחשבים שביל גורל?

נדגים על התאריך 11.12.1963:

  • מחברים את ספרות יום הלידה עד שמגיעים לספרה אחת: 1+1=2 (אם יום הלידה מורכב מספרה אחת או מספרה הכוללת אפס, אין צורך לצמצם)
  • מחברים את ספרות החודש עד שמגיעים לספרה אחת: 1+2=3 (אם חודש הלידה מורכב מספרה אחת, אין צורך לצמצם)
  • מחברים את ספרות השנה עד שמגיעים לספרה אחת: 1+9+6+3=19 ; 1+9=1
  • מחברים את שלושת המספרים שהתקבלו עד שמגיעים לספרה אחת: 2+3+1=6

שביל הגורל של מי שנולד ב-11.12.1963 הוא 6.

שאיפה / מספר שם מלא

על פי נומרולוגיה קבלית, לא רק לתאריך הלידה יש משמעות, אלא גם לשם הפרטי ולשם המשפחה. מחישוב ערכן הגימטרי של אותיות השם המלא וצמצומו לספרה אחת (ובסך הכל – מספר שם מלא) מתקבל מספר שמכונה "השאיפה": הדרך שבה נלך כדי להגשים את שביל הגורל שלנו.
השאיפה מבטאת בין השאר את ציפיות הסביבה מאיתנו, וגם את המתנות והכישורים שקיבלנו מהמשפחה. כך, למשל, אנשים עם מספר שם מלא (שאיפה) 4 ניחנים בדרך כלל בכושר אילתור, במשמעת עצמית, בעקרונות מוצקים וביכולת להבחין בפרטים, בעוד אנשים בעלי מספר שם מלא (שאיפה 7) ניחנים בדרך כלל בנטיות טיפוליות וביכולת אבחון וניתוח.
שינוי שם משפחה עם הנישואים משנה כמובן את השאיפה / מספר השם המלא, ומשקף את השינוי שעוברות נשים כאשר הן נישאות.

כיצד מחשבים את השאיפה?

הופכים את האותיות למספרים, על פי ערכן הגימטרי, מחברים ומצמצמים עד לספרה אחת.
לדוגמה: ביבי נתניהו
ב=2
י=1
ב=2
י=1
סה"כ שם פרטי: 6 (אדם שמתאים לו לעבוד בשירות הציבורי, ושמשפחתו עומדת במרכז מעייניו)
נ=5
ת=4
נ=5
י=1
ה=5
ו=6
סה"כ שם משפחה: 8 (מראה על כוחנות, כריזמה, נטייה לכוחות הביטחון ולכסף)
8+6=14=5
מספר השם המלא של ביבי נתניהו הוא 5: מספר זה מקנה יכולות להתפרסם, וכן מראה על נטייה לנסוע הרבה ולחיות בחו"ל. הוא אופייני לאנשים בעלי חשיבה מהירה, מענה לשון מהיר וצורך עז במרחב.

פסגות ואתגרים

על פי נומרולוגיה קבלית, לכל אחד מאיתנו צפויות בחייו 36 שנות הגשמת ייעוד. השנים הללו מתחילות עם הגעתנו לבגרות (כל אדם יוצא לדרך בגיל אחר, תלוי בנתיב הגורל שלו), ומתחלקות לארבעה מחזורים, כל אחד מהם בן תשע שנים. כל מחזור כזה נקרא "פסגה", ומאופיין בציווי מסוים.
הפסגות וציווייהן שונים מאדם למשנהו: יש כאלה שיידרשו להקים משפחה, יש כאלה שיתבקשו לצאת ללימודים ואחרים יידרשו לעסוק בעסקים או לפנות לכיוון צבא וביטחון, לנסוע לחו"ל או להוליד ילדים. יש כאלה שפסגותיהם מצוות עליהם לעסוק בהוראה או בטיפול, ואחרים – לעסוק בשיווק ופרסום.
במהלך כל אחת מהפסגות, מגיעות אלינו מהיקום הזדמנויות לבצע את אותו ציווי; מעין "רוח גבית" שדוחפת אותנו לממש את ציוויי הפסגה. כאשר אנחנו ערניים לכיוון אליו מפנים אותנו מלמעלה, קל לנו יותר לזהות את ההזדמנויות ולממשן. כאשר איננו ערניים ואיננו קופצים על ההזדמנויות, אלא פונים לדרכים אחרות, נרגיש פחות מוגשמים וממומשים. פסגות שלא מימשנו יישארו עבורנו חסך, קושי, חוסר פנימי.
לצד כל פסגה קיים גם אתגר: הוראה כיצד לבצע את הפסגה. אם נלמד את הוראות האתגרים, יהיה לנו קל יותר לממש את הציוויים של הפסגות. פסגות ואתגרים ממומשים גורמים לנו בעצמנו לחוש מימוש עצמי. פסגות ואתגרים שלא מומשו גורמים לנו להמשיך לחפש, ולא לחוש לעולם מסופקים.

פסגת ילדות

"פסגת ילדות" היא הפסגה הראשונה בחיינו. כציווי עבורנו, היא מתחילה מגיל היציאה לדרך (שיכול לנוע בין גיל 18 לגיל 27, תלוי בנתיב הגורל שלנו), ונמשכת תשע שנים. זוהי הפסגה שמכונה גם "מחזור חיפוש": בה אנחנו מתחילים את דרכנו למציאות הייעוד שלנו, ומחפשים לעצמנו זוגיות, מקום מגורים ומקצוע. היא זו שנותנת לנו את הבסיס להמשך דרכנו בחיים.
אבל פסגת ילדות אינה רק ציווי עבור האדם שבמפת הדרכים שלו היא מופיעה, אלא גם עבור הוריו. היא זו שמראה להם איזו סביבה נחוצה לילד כדי לגדול בביטחון ולפתח את יכולותיו. היא אפילו מעניקה להורים רמזים לגבי דרכם האישית והמקצועית.
הכרת פסגת הילדות שלנו עוזרת לנו להבין מדוע גדלנו כפי שגדלנו, מדוע אנחנו סוחבים איתנו חסכים וזיכרונות מרים, ומדוע אנחנו זוכרים דווקא סיטואציות מסוימות מילדותנו כמאושרות. היא עוזרת לנו להבין את הקונפליקטים שהיו לנו עם הורינו, וגם לראות מה הם עשו נכון בעבורנו.
הכרת פסגת הילדות של ילדינו עוזרת לנו לתת להם את מה שהם זקוקים לו: חופש או גבולות, הגנה או דחיפה, סביבת מגורים נכונה ועוד. היא אף עוזרת לנו להבין מדוע הילד מבטא צרכים מסוימים (שונים משל אחיו), ועוזרת לנו למנוע קונפליקטים במשפחה.

שנה אישית

לפי נומרולוגיה קבלית, חיינו מורכבים ממחזורים בני תשע שנים, שלכל אחד מהם כיוון ו"רוח גבית" משלו. מחזורים אלה מכונים "פסגה".
אולם בתוך כל מחזור שכזה, לכל שנה יש אנרגיה ורוח גבית משלה. אנחנו מובלים על ידי היקום ללמוד ולהתקדם, ולשם כך, כל שנה במחזור מקדמת אותנו באספקט נוסף:
שנה אישית מספר 1 מובילה אותנו להתחלות חדשות; לזרוע את הזרע לתהליכים חדשים בחיינו. היא דורשת מאיתנו יכולת הנהגה עצמית, חשיבה קדימה ועצמאות.
שנה אישית מספר 2 מרוכזת ביצירת קשרים זוגיים ויצירת קשרים בכלל. היא דורשת מאיתנו טקט, סבלנות ויכולות דיפלומטיות.
שנה אישית מספר 3 מרוכזת בהזדמנויות – פריצה ומימוש של ההתחלות שנעשו בשנה מספר אחת, ושהונח להן הבסיס הבינאישי בשנה 2.
שנה מספר ארבע היא שנת משוב: שנה שבוחנת את התהליך שנעשה בשנים הקודמות, ושבה אנחנו מקבלים סימנים מלמעלה אם הכיוונים שבהם נקטנו מתאימים לייעוד שלנו או לא. שנים 3 ו-4 גם מתאימות לכל מה שקשור במעברי דירות ושיפוצים.
שנה מספר 5 היא שנה שבה אנחנו עורכים שינויים על פי המשוב שקיבלנו בשנה מספר ארבע.
שנה מספר 6 היא שנה משפחתית, שבה עיקר תשומת הלב מתרכז במה שקשור לבית ולמשפחה.
שנה מספר 7 היא שנת משוב נוספת, שנה שבה טוב ללמוד, לבחון את עצמנו לעומק, לנוח הרבה ולבדוק לאן פנינו מועדות. בשנה זו אנחנו נבדקים מלמעלה כדי לגלות אם ערכנו את השינויים שאליהם כיוונה אותנו שנה 4.
שנה מספר 8 מאופיינת בהתחזקות אחרי הפאסיבית של שנה 7. היא שנה שמתאימה להשקעות כלכליות ולחתימה על חוזים.
שנה מספר 9 סוגרת את המחזור: היא ממוקדת בהתלבטויות, תהליכי סיום והתכוננות לקראת המחזור החדש.
שנה אישית, מכיוון שהיא אישית, נמשכת מיום הולדת אחד שלנו עד יום ההולדת הבא.
לא פעם נגלה שאנחנו פועלים על פי השנים האישיות גם מבלי להכיר אותן: אנחנו זקוקים להתחלות חדשות בשנה אישית 1, חושבים על שינויים בשנה אישית 5 או עסוקים במציאת זוגיות בשנה אישית 2. אבחון נומרולוגי יכול לכוון אותנו ביתר דיוק כיצד להוציא מהשנה האישית את המכסימום, וכיצד לא לבזבז אנרגיה על יוזמות שמוטב להן לחכות מעט.

איך מחשבים שנה אישית?

  • מחברים ומצמצמים עד לספרה אחת את מספרי יום הלידה.
  • מחברים ומצמצמים עד לספרה אחת את מספרי החודש.
  • מחברים ומצמצמים עד לספרה אחת את מספרי השנה הקלנדרית שבה אנחנו מצויים.
  • מחברים ומצמצמים עד לספרה אחת את שלוש הספרות.

לדוגמה: אדם שנולד ב-14.5 מבקש לדעת באיזו שנה אישית הוא בשנת 2010.
1+4=5
5
2+1=3
5+5+3= 13 =1+3=4
אדם זה נמצא בשנת 2010 בשנה אישית 4.